Moja przygoda z akupunkturą rozpoczęła się w jednym z barcelońskich gabinetów, gdy sama borykając się z kłopotami zdrowotnymi szukałam pomocy. Terapia akupunkturą okazała się dla mnie bardzo skuteczna zmieniając moje życie nie do poznania. Widziałam również jak zdrowieli inni pacjenci, z którymi regularnie spotykałam się gabinecie.
Moja naukowa natura nie pozwoliła mi przejść obojętnie obok tej dziedziny. Czułam, że otarłam się o „coś wielkiego” i zapragnęłam zgłębić tę tajemniczą i niesamowitą dyscyplinę i zrozumieć „jak to działa?”. Podjęłam studia w zakresie Medycyny Wschodu, w szczególności akupunktury, podczas których zrozumiałam, że jest to wielowiekowa dyscyplina naukowa, w swoich fundamentach zbliżająca się do zagadnień współczesnej fizyki (mechaniki kwantowej) oraz psychiatrii i psychologii.
Na moje wykształcenie w dziedzinie Medycyny Wschodu składają się 4 lata studiów w instytucie Shon w Mataró (Hiszpania). Prócz zajęć teoretycznych odbyłam tam także 1400 godzin praktyk z pacjentami. Dzięki studiom mogłam przygotować się i podejść do międzynarodowego egzaminu Światowej Federacji Stowarzyszeń Medycyny Chińskiej (z ang. WFCMS) w Pekinie, zdając go i otrzymując kwalifikacje doktora akupunktury i leczenia moksą. Wzięłam także udział w kursach akupunktury zaawansowanej oraz praktykach w Szpitalu Uniwersyteckim Dongzhimen w Pekinie. Ogromnym wyróżnieniem i doświadczeniem, które kształtowało mnie przez ostatnich 6 lat była możliwość uczenia się sztuki akupunktury bezpośrednio od mistrza akupunktury Ota Masao, mnicha buddyjskiego pochodzenia japońskiego. Pracowałam jako akupunkturzystka w Korei Południowej u boku mojego nauczyciela i ostatnie 5 lat spędziłam na intensywnej pracy w prywatnym gabinecie w Barcelonie.
Specjalizuję się w wielu metodach, między innymi w akupunkturze koreańskiej Sa’am, tradycyjnym chińskim podejściu do akupunktury, bańkach chińskich, terapii z użyciem moksy oraz masażu guasha. Wiedzę na temat leczenia łączę z zasadami zdrowego odżywiania. Inspirację czerpię z wielu źródeł, np. kuchni makrobiotycznej, zdrowej diety japońskiej czy tradycyjnej kuchni polskiej. Od lat interesuję się jogą i medytacją. Oferuję terapię holistyczną, w której biorę pod uwagę zarówno stan fizyczny, jak też emocjonalny i mentalny pacjenta.
Dziś mogę powiedzieć, że zajmuję się Medycyną Wschodu od 9 lat. Te 9 lat to czas nauki i wielu doświadczeń, ale zarazem jest to proces bez końca. Ciągły rozwój i nauka są jednym z najpiękniejszych aspektów człowieczeństwa. Moja praca obfitująca w rozważania nad dotykającymi nas patologiami zdrowotnymi oraz nad sposobami przywracania zdrowia stała się też moją filozofią życiową, wręcz sposobem bycia. Być zdrowszym to indywidualny proces każdego z nas opierający się na zmianie naszych nawyków oraz codziennej pracy nad naszym odżywianiem, sposobem myślenia, radzeniem sobie z emocjami i rozwojem świadomości.